Duyurular

 

    Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Mezuniyet Etkinliklerinin son gününde İslami İlimler Fakültemizin öğrencileri için tören düzenlendi.Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezuniyet etkinlikleri İslami İlimler Fakültemiz için düzenlenen törenle sürdü.Tırmanma Duvarı önünde düzenlen törene Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla Batur, Dekanımız Prof. Dr. Ali Çelik, Dekan Yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Söylev ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Genel Sekreterimiz Miktat Bektaş, İlahiyat Mezunları ve Mensupları Derneği üyeleri Nurettin Kaplan ve Mücahit Köksal akademik ve idari personellerimiz ve aileleri katıldı.

   Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Ali Çelik şunları söyledi:

   Bu mutlu günümüzde aramızda olduğunuz için şahsım ve Fakültem adına hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Pandemi döneminin getirmiş olduğu tüm zorluklara ve sıkıntılara rağmen olağanüstü bir gayret ve özveri ile bu eğitim yılını başarılı ve verimli bir şekilde geçiren öğrencilerimizi, ailelerini, öğretim elemanlarımızı ve bütün çalışanları kutluyorum.Fakültemizde öğretim kadrosu olarak, Meslekî dil becerisine sahip, din eğitimi ve hizmetlerinde yetkin; ilmiyle amil ahlâkıyla kâmil iyi insan yetiştirmeyi, daima hakikatin peşinde koşan araştırmacı ruhlu özgüven ve sorumluluk sahibi, ahlaki ilkelere bağlı mezunlar vermeyi kendimize hedef edindik. Emeklerimizin ürüne dönüştüğü bu günde Onlarla gurur duyuyoruz.

   Değerli Hocalarım, çok değerli bilgilerinizi, deneyimlerinizi öğrencilerinize aktarırken gerçekten büyük emek verdiniz. Bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha, bugün buradan uğurluyoruz. Onlara yaptığınız rehberlik ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum. Emeklerinizin zayi olmayacağına inanıyorumSevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne kadar eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde başarıyla temsil edeceğinize olan inancım tamdır. 

   Unutmayınız ki, çağımızda üniversiteler sizlere birer anahtar vermektedir. O anahtarı geliştirmek, o anahtarı kullanmak sizlerin elindedir. Yarın ve yarından sonra önünüze çıkacak bütün kapıları açmak bu anahtarla, sizin bilgi birikiminizle mümkündür. Ve ben inanıyorum ki fakültemizden almış olduğunuz bilgi birikimi, tecrübe, deneyim ve uygulamalı eğitimle bu kapıları çok rahat açacak güçtesiniz. Mezuniyetten sonra, bilginizle, düşüncelerinizle, yaşam biçiminizle hayatın her safhasında örnek olma vasfınızı daima koruyarak etrafınızı aydınlatacaksınız. Sizlere başarılar diliyorum.

   Sevgili anneler ve babalar, bu gururda en büyük pay sizlerindir. Elinizdeki bütün imkânları çocuklarınız için kullandınız. Onları, vatana ve millete yararlı insanlar olmaları için sürekli desteklediniz. Hayatınızın önceliği çocuğunuzun sağlığı, mutluluğu ve başarısı oldu. Bugün de, onların mutlulukları sizin de mutluluğunuz oldu. Sizleri yürekten kutluyor, çocuklarınızın daha nice başarılarını görmenizi temenni ediyorum.

   Sevgili gençler, asıl mücadeleniz bundan sonra başlıyor. Bundan sonraki yaşamınızda da, ilkeli, inançlı, erdemli, hedefleri olan, sorun değil çözüm üreten, yüreğinde vatan ve insan sevgisiyle iyi birer insan olarak yolunuza devam edeceğinizi biliyorum. Yolunuz açık olsun.

Son söz olarak sizlerin her birine tek tek şunu söylemek istiyorum:

Vaktini aziz geçir, her an nezâkette kal / Abeste ziyan olma, çalış maharette kal / Ne nifakta alet ol, ne de kendin tuzak yarat / Güzellikte, ahlâkta, dilde, zarafette kal / Yolunuz açık olsun, Allah’a emanet olunuz.

Belediye Başkan Vekili Salih Özden fakültemizi birinci sırada bitiren Fatmanur Günaydın katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından fakültemizi dereceyle bitiren öğrenciler sahneye davet edilerek başarıları üniversitemiz tarafından ödüllendirildi. Törenin sonunda mezuniyet belgelerini alan öğrenciler keplerini atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladılar.

Fakültemizde bölümlerini ilk üç sırada bitiren öğrenciler şu şekilde sıralandı:

İLAHİYAT BÖLÜMÜNÜ İLK ÜÇ SIRADA BİTİREN ÖĞRENCİLER

  1. Fatmanur Günaydın
  2. Ebru Keklik
  3. Ecenur Ulavur